Ziemas prieki 2020

Vai ziemas prieki var būt bez ziemas un sniega? Var! Ticat vai nē, bet vairāk nekā 250 dejotāji 22.februārī pulcējās Sventē, lai piedalītos sporta un deju dienā “Ziemas prieki 2020”.

Dienas aktivitātes iesākās ar dalībnieku iesoļošanu Sventes vidusskolas sporta zālē. Pēc Sventes pagasta pārvaldes vadītājas B.Vasiļevskas un Daugavpils novada domes deputāta, Sventes vidusskolas direktora A.Sibirceva uzrunas un veiksmes vēlējumiem visi dalībnieki kopā iesildījās pirms sporta sacensību sākuma. Sporta aktivitāšu galvenais tiesnesis A.Rokjāns bija sarūpējis daudzveidīgas aktivitātes – ” Bumbiņtranzīts”,  “Bumbiņceļs”,

“Bingo”, stafeti “Meistarstiķis”, kolektīvu vadītājiem tika piedāvāta   “Skrūvju deja”.

Aktivitātēs dejotāji varēja pierādīt un parādīt savu veiklību, precizitāti, lokanību,

kolektīva  sadarbību, atjautību un ātrumu.

Tikuši galā ar uzdevumiem, kolektīvi sanāca kopā, lai izmēģinātu svētku koncertu.

Plkst. 17.00 Sventes vidusskolas sporta zālē pulcējās pagasta iedzīvotāji un ciemiņi, kas bija ieradušies baudīt tautas dejas mākslu pasākuma noslēguma koncertā. Skatītāji ar prieku vēroja krāšņos deju rakstus un pateicās dejotājiem ar skaļiem aplausiem. Šogad bija vairāki kolektīvi, kas “Ziemas priekos” piedalījās pirmo reizi –  Daugavpils Latviešu kultūras centra kolektīvi “Laismeņa” un “Pienupīte”, kā arī senioru kolektīvi ar ziedošiem nosaukumiem “Magones”, “Rudzupuķes” un “Saulespuķes”. Koncerta noslēgumā Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska pasniedza pateicības, ziedus un saldos pīrāgus visiem deju kolektīviem un to vadītājiem par piedalīšanos ziemas sadancī.

Pēc koncerta pasākuma dalībnieki pulcējās Sventes Tautas namā.  Sacensību galvenais tiesnesis A.Rokjāns un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja B.Vasiļevska sveica sporta veidu uzvarētājus. Sacensību kopvērtējumā sīvā cīņā 3. vietu izcīnīja  Naujenes kultūras centra VPDK „Dveina”, 2.vietu – Līksnas pagasta VPDK “Daugaveņa”   un 1.vietu – Vaboles pagasta JDK „Aisma”.

Sporta un deju diena “Ziemas prieki 2020” noslēdzās, diskotēkas ritmiem skanot.

Kāds gudrais ir teicis, ka visīsākais ceļš uz laimi ir dejošana. Lai “Ziemas prieku” dalībnieki varētu padalīties ar savu laimes sajūtu, tika paveikts liels darbs. Paldies visiem deju kolektīvu vadītājiem un Tautas deju kolektīvu virsvadītājai Aijai Daugelei,  sporta aktivitāšu rīkotājam Aldim Rokjānam, kā arī pateicība par atbalstu Sventes vidusskolas direktoram Aleksandram Sibircevam un viņa kolektīvam, Sventes pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei!

FOTOGALERIJA

Pasākuma organizācijas koordinētājs Sventes Tautas nama vadītājs Viktors Petaško