Ziemas prieki 2019

Pa baltiem sniega ceļiem  braucot, 19. janvāra rītā Sventē ieradās 10 kolektīvi, lai piedalītos tautas deju kolektīvu sporta un deju dienā “Ziemas  prieki 2019”. Šo svētku ciemiņš bija deju kolektīvs “Talderi”  no Preiļiem.

Ziemas sadanča dalībniekus Sventes vidusskolā uzrunāja Daugavpils  novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne un  Sventes pagasta pārvaldes  vadītāja Brigita Vasiļevska, novēlot dalībniekiem sportisku garu un raitu dejas soli.

Dienas pirmajā pusē dalībnieki piedalījās daudzveidīgās sporta aktivitātēs, kuras sagatavoja un vadīja  Aldis Rokjāns. Svētku dalībnieki  savu veiklību pierādīja bizes pīšanā, veiklības stafetē, slēpošanā ar piepūšamajām slēpēm un jautrajā stafetē.

Plkst. 17.00 Sventes vidusskolas sporta zālē pulcējās pagasta iedzīvotāji un ciemiņi, kas bija ieradušies baudīt tautas dejas mākslu pasākuma noslēguma koncertā, kuru vadīja Māris Susejs. Skatītāji ar prieku vēroja krāšņos deju rakstus un pateicās dejotājiem ar skaļiem aplausiem. Koncerta noslēgumā Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne un Sventes

pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska pasniedza pateicības un ziedus  visiem tautas deju kolektīviem un to vadītājiem par piedalīšanos ziemas sadancī.

Pēc koncerta pasākuma dalībnieki pulcējās Sventes Tautas namā.  Svētki tika atklāti ar gaismas pavēlnieka uzstāšanos, kura lomā iejutās Ričards Petaško. Šogad  pasākums “Ziemas prieki” Sventē notika jau piekto gadu. Tika sagatavota prezentācija  par prieka un atpūtas brīžiem šajos svētkos.

Sacensību galvenais tiesnesis Aldis Rokjāns un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska sveica sporta veidu uzvarētājus. Sporta un deju diena “Ziemas prieki 2019” noslēdzās, diskotēkas ritmiem skanot.

Tikai kopā varam radīt svētkus sev un citiem! „Ziemas prieki 2019” tapa pateicoties ļoti cītīgam darbam.  Paldies visiem deju kolektīvu vadītājiem un Tautas deju kolektīvu virsvadītājai Aijai Daugelei,  sporta aktivitāšu rīkotājam Aldim Rokjānam. Pateicība par atbalstu Sventes vidusskolas direktoram Aleksandram Sibircevam un viņa kolektīvam, Sventes pagasta pārvaldei,

Daugavpils novada domei un sevišķi kultūras pārvaldes vadītājai Inārai Mukānei  par iedziļināšanos un iesaistīšanos  pasākuma tapšanas procesā.

FOTOGALERIJA

TN vadītājs  Viktors Petaško