Sventes Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas vēstures ekspozīcija

Baznīcu dienas ietvaros, 28.maijā varēja apskatīt Sventes Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas vēstures ekspozīciju. Tajā savākti materiāli par Sventes  Romas katoļu baznīcas vēsturi. Par visiem Sventes baznīcā kalpojošiem mācītajiem, t.sk. tautas dziesmu krājēju, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, Pēteri Smelteri, kurš apbedīts Sventes kapos. Stendi par Romas pāvestu vizitācijām Latvijā un Jelgavas diecēzes bīskapu vizitācijām Sventē. Daudz  senu lūgšanu un dziesmu grāmatu. Izstādīti seni Svētās Mises norises priekšmeti, mācītāju ornati, tamborēti un izšūti procesijas karogi, baznīcas altāra galdu segšanas galdauti.

Ir stends prieterim un koktēlniekam Antonam Rimovičam un apskatāma viņa darinātā  koka skulptūra.

Saglabājušās ērģelnieka un baznīcas kora vadītāja  Antona  Mičūna ērģeles, koristu, kuri dziedāja pirmajos Latgales dziesmu svētkos, fotogrāfija. Apmeklētājiem bija iespēja izpētīt Antona Mičūna pierakstus no 1930. līdz 1945. gadam ar koristu sadalījumu pa balsīm ar uzvārdiem.

Pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska iepazīstināja un izstāstīja savākto materiālu vēsturi un vērtību. Ekspozīcijas apmeklētāji atcerējās kā jaunībā mācījās katehismu, kā tika pieņemts eksāmens ticības mācības apguvē. Ilggadēja Sventes draudzes katehēte un kora dalībniece Valentīna Puzāne dalījās atmiņās par kalpošanu šajā draudzē. Kā vajadzēja dziedāt gammas pirms viņu pieņēma dziedāt korī. Leokādija Petkune atpazina senās dziesmu grāmatas. Lūcija Jonāne lepojās, ka 4 viņas mazbērni Pirmās komūnijas svētkus svinēja šajā baznīcā.

Ekspozīcijas apskate izvērtās patīkamu jaunības atmiņu gaisotnē.