Sventes pagasts Daugavpils novada svētkos

Šogad novada svētkos mēs lepojāmies ar Sventes ezeru, kas ar apkārtējo ainavu veido Sventes dabas parku. Sventes ezers ir Latvijas 10 dziļāko ezeru skaitā. Tā 3 salas ir botāniskais liegums.

Sventes pagasta   Ģerbonis tapis, pateicoties teikai par Sventes ezeru. Pagasta ģerbonī uz zilā fona, kas simbolizē Sventes ezeru,  ir attēlots sudraba zvans.

Sventes Tautas nama vidējās paaudzes dejotāji savam kolektīvam izvēlējušies  nosaukumu “Ezerzvani”. Viņu  kolektīva karogā un tautas tērpos arī dominē  zilā un zaļā ezera nokrāsa.

2018.gada beigās Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta ietvaros tika labiekārtots Daugavpils novada pašvaldības īpašumā esošais Sventes ezera krasts “Spīdolas”.  Ierīkota promenāde pastaigām gar ezeru ar atpūtas un ezera apskates vietām, aprīkotas ugunskuru un piknika vietas. Cilvēki var peldēties un sauļoties. Ir tualete un automašīnu stāvvieta. Te ir brīnišķīga vieta atpūtai visām gaumēm: gan mierīgai, gan  aktīvai, kā arī svaigs gaiss, dzidrs ūdens un apburoša ainava.

Daļu no šī skaistuma mēs  pasniedzām  novada svētku apmeklētājiem. Pagasta teltī  bija baneris ar Sventes ezera ainavu, apmeklētāji  varēja pienākt ezera krastam klāt pa  stilizētu promenādi,  ieklausoties ūdens šalkās. Tika  sniegta informācija par iespējamo atpūtu Sventes ezera krastā vasarā un Egļu kalna slēpošanas trasē ziemā.

Sventes ezeru  apsaimnieko biedrība “Sventes pērle”. Tās  vadītājs Jurijs Gridasovs ar kundzi Irinu cienāja pasākuma dalībniekus ar gardu zivju zupu un “Sventes šprotēm”

Lielu interesi un  jautrību izraisīja zivju makšķerēšana, kur bērni un pieaugušie varēja ķert zivtiņas ar  magnētiņiem, saņemot konfektes ar Sventes ezera skatu, pildspalvas ar logo un Sventes ezera bukletu.

Skatītāji ar interesi apskatīja  interešu grupas “Sventes pērlītes” darbus: ezeru ar zvejnieku un nāriņu, tamborējumus, dekoratīvus šķīvjus.

Meistaru dārzā Sventes pagastu pārstāvēja Viktors Petaško, kura teltī bija iespēja  apskatīt,  iegādāties un pašu rokām veidot dāvanas.

Jauniešu terasē Sventes pagastu pārstāvēja:  Ričards Petaško ar  radošo darbnīcu – suvenīru izgatavošana no satrūdētā putuplasta, pasākuma dalībniekus  interesantos tērpos izklaidēja Valentīns Meinerts un Tatjana Meinerte.

Pateicamies visiem, kas palīdzēja  nodrošināt Sventes pagasta  pārstāvniecību Daugavpils novada svētkos.

FOTOGALERIJA