Sventes pagasta svētki!

5.septembrī Sventes pagasts svinēja pagasta svētkus. Svētku vadmotīvs bija ceļš. Ceļš, kas katram ir ejams no rīta un vakarā. Ceļš, kas var būt gan plats un gluds, gan šaurs un līkumains kā taciņa. Savs ceļš ir ejams katram no mums, veicot ikdienas gaitas. Šovasar Sventes ceļi un celiņi tika izbraukti, safotografēti, novērtēti. 

Svētku diena sākās ar dievkalpojumu Sventes romas katoļu  baznīcā. Svētki tika atklāti  un Alejas laukumā pie estrādes mastā pacelts  pagasta karogs. Rīts bija lietains un sporta aktivitātes norisinājās Sventes vidusskolas sporta zālē. Tās bija dažādas, gan ģimenes volejbols, gan  basketbola soda metieni, gan šautriņu mešana, gan riepu cīņa, gan sitieni pa futbola vārtiem. Aktīvākie sporta sacensību dalībnieki bija Rokjānu, Meinertu un Golovecku ģimenes, jaunieši Veronika Putro, Dainis Maculevičs, Regīna Aņisjko, Inga Mukāne, kā arī daudzi citi Sventes pagasta iedzīvotāji. Ap pusdienlaiku lietus mākoņi izklīda un sporta veidu uzvarētājus  apbalvoja Alejas laukumā.

Pēcpusdienā  Alejas laukumā varēja apskatīt fotogrāfiju izstādi “Ceļš uz mājām”. Tajā varēja aplūkot kā sakoptas ceļmalas visā pagasta teritorijā. Pagasta liepu aleja tika rotāta ar interešu grupas “Sventes pērlītes” rokdarbiem, kuri iezīmēja idejas “Ceļš uz mājām” tematiku.

Laukumā darbojās radošā darbnīca “Dejojošās tautumeitas”, kuras vadīja Sventes vidusskolas skolotāja Aija Saveļjeva ar čaklajām palīdzēm.

Bija organizēts vietējo senioru tirdziņš, kurā  ņēma dalību Helēna Pilace, Janīna Ignatoviča,  Vilhelmīna  Patrina,Veronika Meinarte, Anastasija Gernate, Gaļina Maslova un Antoņina Pilace.  Tika piedāvāti gan paštaisīti suvenīri, gan adījumi, gan augļi un piena produkti.

Bērni varēja izbaudīt piepūšamās atrakcijas.

Vakarpusē svētku dalībniekus gaidīja cienasts. Grūbu biezputra garšoja visiem, pat tiem, kas savās mājās to neēd.

          Svētku noslēgumā izskanēja koncerts. Tas sākās ar dziesmu  “Veltījums Sventei”.   Pašmāju kolektīvi  uzstājās ar  Ričarda Petaško  teikas “Par Egļu kalnu” iestudējumu. Svētku dalībniekus ar savu uzstāšanos iepriecināja ciemiņi  poļu kultūras centra kolektīva “Kukulečka” dalībnieki, kuri gan dziedāja, gan dejoja.

Koncerta laikā Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska sveica visus svētkos, pateicās par lielo darbu, ko iedzīvotāji ieguldīja ceļu sakārtošanā un uzturēšanā, kā arī  pasniedza  20 dāvanu kartes, 52 pateicības un suvenīrus čaklākajiem ceļmalu kopējiem.

Brigita Vasiļevska pateicās  arī poļu kultūras centra kolektīvam „Kukulečka” un tā vadītājai Žannai Stankevičai par aizraujošu un sirsnīgu uzstāšanos un  interešu grupas “Sventes pērlītes” dalībniecēm par liepu alejas rotāšanu un svētku tirdziņa organizēšanu.

Pateicamies sporta aktivitāšu organizētājam Raimondam Mukānam, radošās darbnīcas organizētājai   Aijai Saveļjevai, estrādes  un Alejas laukuma noformētājam Staņislavam Pilacim, z/s “Upenes” īpašniekam Viktoram Drozdovskim, kurš sarūpēja  augļus  svētku dalībniekiem.

Paldies par atbalstu Daugavpils novada domei.

 

Vairāk skat. fotogalerijā!