Sventes pagasta jaunieši Berķenelē

  1. jūnijā Sventes pagasta jaunieši piedalījās Daugavpils novada jauniešu pasākumā „Ielīgošana pie Jāņa 2” Raiņa mājā Berķenelē.

Pasākums  svinīgi tika atklāts Raiņa mājas klētī, kur visus dalībniekus svinīgi sagaidīja vakara vadītājas un nama māte tradicionālajos latviešu tautas tērpos.

Pasākuma laikā ikviens tā dalībnieks iepazinās tuvāk ar latviešu ielīgošanas tradīcijām – dejojot, dziedot,  pinot Jāņu vainagus, taisot pirtsslotas un pagatavojot cukurgailīšus. Vairāk par Līgo svētkiem un to izcelsmi varēja uzzināt viktorīnā „Ko tu zini par Līgo?” Papildus radošajām un Kvests aktivitātēm, visiem interesentiem bija iespēja iepazīt Raiņa māju un tās teritoriju, izbaudot pastaigas pa dārzu un māju.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja papildināt  esošo saules labirintu ar sevis stādītu koku, kas pēc kāda laika izaugs un kļūs par neatņemamu daļu no saules labirinta.

Plkst. 21.00 pasākuma dalībnieki tika aicināti pulcēties pie klēts uz kopīgu ugunskura iedegšanu, kam sekoja pasākuma dalībnieku apbalvošana.

Pasākuma  laikā ikvienam tā dalībniekam bija vienreizēja iespēja iepazīties ar slavenā rakstnieka Jāņa Pliekšāna dzīvesvietu un izjust tradicionālo Līgo vakara atmosfēru, kas valdīja visapkārt.