Meteņi iezīmē pavasara sākumu

Meteņi iezīmē pavasara sākumu. Tas ir laiks, kad dabā  novērojama ziemas un pavasara satikšanās. Šogad Meteņdienas svinības Sventē notika 3.martā. Tā kā ziema centās pavasari “uzveikt”ar aukstiem vējiem un slapju sniegu, tad  svinību dalībnieki uz svētku pirmo daļu tika aicināti Tautas namā.

Ir ticējums, ka Meteņos ir jāspēkojas. Spēkojoties cilvēki imitē gadalaiku maiņu. Šis rituāls noder arī tam, lai prognozētu, kurš līdz nākamajiem Meteņiem būs veiksmīgāks, veiklāks un stiprāks.  Sventē šogad bija jāspēkojas prāta spēlēs. Svētku dalībniekiem tika piedāvāti 12 dažādi labirinti. Prāta un roku veiklību varēja pārbaudīt gan lieli, gan mazi.   Ikviens gribēja pēc iespējas ātrāk nokļūt līdz finišam, lai nākamais gads būtu veiksmīgāks. Svētku visjaunākie dalībnieki sacentās bumbiņu mešanā mērķī.

Pavasara uzvarai pār ziemu tiek veikts arī uguns rituāls. Simboliski  tā tiek vairota gaisma, rādot ceļu saulītei.  Pārsteidzošā kārtā laika apstākļi Sventē mainījās un visi Sventes meteņbērni varēja doties ārā, lai pulcētos  pie  salmu lelles, kas vēlāk tika sadedzināta.

FOTOGALERIJA

TN vadītājs Viktors Petaško