Dambrete Sventē!

26.novembrī Sventes pagasta  Tautas namā  notika Sventes pagasta   atklāta individuāla  kausa izcīņa    64 lauciņu  dambretē,  veltīta  ilggadējā Sventes pagasta , Daugavpils rajona un novada  dambretes sekcijas vadītāja Tadeuša Turonoka piemiņai ,kurš  aizgāja  no šis  pasaules pagājušā  gada  novembrī  pēc Covid slimības  . Kuplā  skaitā uz piemiņas turnīru bija  ieradušies dambretes spēles cienītāji  no Daugavpils un Jēkabpils  pilsētas , Augšdaugavas novada un viesi no  Lietuvas Anikščai , Biržai un Pasvalis  pilsētām . Atklāšanas parādē  dalībniekus  sveica Sventes pagasta  sporta darba organizators Jevģenijs Gridasovs . Dalībnieki ar klusuma  brīdi /minūti/ godināja   Tadeuša Turonoka gaišo piemiņu. Tadeuš Turonoks bija  ne tikai dambretes sekcijas vadītājs bet  arī  daudzkārtējs rajona , novada un citu sacensību uzvarētājs un godalgoto  vietu ieguvējs ne  tikai  Latvijā  bet arī  Lietuvā .Viņš arī bija  vietējais  dzejnieks un katram jaunām  sacensībām viņš  veltīja  savu  dzejoli.

Visi dalībnieki sacentās  vienā  grupā un uzvarētājus pa  grupām noskaidroja  pēc  izcīnītajiem  punktiem  kopējā konkurencē .  Pēc nospēlētajām 9  spēļu kārtām vīriešu konkurencē  pirmo   trīs  vietu ieguvēji izcīnīja pa  7,5 punktien no 9 iespējamiem . Pēc  datora  rezultātiem  pirmo  vietu piemiņas kausu un zelta godalgu izcīnīja dambretes sporta meistars jēkabpilietis Edvīns Šķiltens , atstājot otrajā un trešajā  vieta arī sporta  meistarus Vitāliju Kravcovu no Sventes komandas un  Valerjanu  Vizuli no Jekabpils. Augstāko vietu no Lietuvas dambretistiem izcīnīja starptautiskās  klases dambretes  meistars no Anikščai Valdas Veršulis kuram šogad bija jāsamierinās ar godpilno ceturto  vietu 20 dalībnieku konkurencē .

Sievietēm  1. vietu ar  5 punktiem  piemiņas kausu  un  zelta medaļu  izcīnīja daudzkārtējā novada čempionātu uzvarējāja Lija Bogdanova  , atstājot otrajā un trešajā  vietā sventietes  Olgu Juzupanovu un Mariju  Molejevu .

Jauniešu konkurencē  pirmo  vietu  , piemiņas kausu  un medaļu  izcīnīja Aleksejs Bebris no Sventes vidusskolas   .Sacensību visvēcākā dalībnieka balvu saņēma slavenais novada sporta  veterāns Romans  Saušs no Vaboles  pagasta , kurš 3.novembrī nosvinēja savu 89-to dzimšanas  dienu. Jāatzīmē  ka Romans   vēl  ir  teicamā  sporta  formā , jo uz  sacensībām , neskatoties uz sniegu un  salu un saviem

solīdajiem gadiem ,vienīgais  atbrauca  ar  divriteni nobraucot 30  km no  Vaboles

līdz Sventei.

Sacensību dalībnieki varēja apskatīt  un apbrīnot Sventes pagasta Tautas nama vadītāja Viktora Petaško  darbu  izstādi, kura    šinīs  dienās bija organizēta Sventes pagasta Tautas namā. Dalībnieki pateicās organizatoriem  par lielisku sacensību sarīkošanu, garšīgajām tējas – kafijas   pauzēm un sarīkoto  izstādi.

 

 

Sacensību galvenais tiesnesis  Eduards Lihoveckis