Čempionāts dambretē

9.aprīlī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta individuālajs   atklātajs čempionāts 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 26 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, ka arī viesi no Lietuvas Anikščai, Antažave, Utenas un Zarasu pilsētām.

Visi dalībnieki sacentās  vienā  grupā un uzvarētājus pa  grupām noskaidroja  pēc izcīnītajiem punktiem  kopējā konkurencē.  Pēc nospēlētajām 9  spēļu kārtām pirmās trīs vietas  vīriešiem un piemiņas kausus izcīnīja  Lietuvas  dambretes  meistari. Pirmo vietu ar 7,5  punktiem no 9 iespējamiem izcīnīja starptautiskās  klases dambretes  meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Otro  vietu ar  izcīnītajiem 7 punktiem  Zarasu  rajona  dambretes  vecmeistars Valentīnas Lašas un trešo vietu ar 6,5 punktiem  Edmundas  Starkus no Utenas.  No Daugavpils  novada dambretistiem  labākos rezultātus uzrādīja  Andrejs  Adamovičs izcīnot  4.  vietu  un Nikolajs Dmitrijevs no  Sventes  6. vietu  arī ar  5,5  punktiem . Dāmu konkurencē  1. vietu ar 5 punktiem  un piemiņas kausu izcīnīja Olga Juzupanova no Sventes  pagasta, otrajā   vietā ar 4,5 punktiem  Zita  Sriubiene no  Anikščai  un trešajā  vietā   ar 4 punktiem Stefānija Dombrovska no Daugavpils.

Jauniešu konkurencē zelta  medaļu izcīnīja  Leonīds Murevičs  no Daugavpils ar 5 punktiem, otrajā vietā Valentīns Meinerts no Sventes vidusskolas un trešajā  vietā  Aigars Ščeglovs no Daugavpils. Jaunietēm zelta godalgu izcīnīja  Sventes vidusskolas skolniece Tatjana  Meinerte. Sacensību  rīkotāji  pasniedza arī  piemiņas  balvas  sacensību  vecākajam  dalībniekam  Jānim  Rātniekam no  Lauceses, kurš  šogad   svinēs  83  dzimšanas  dienu. Pārsteiguma  balvu  saņēma arī  jaunākais  dalībnieks  11 gadīgais Andris Krauklis no Sventes vidusskolas.

Uzvarētājiem  kausus, medaļas un  balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasilevska un novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks.

 Dalībnieki pateicās organizatoriem par lielisku sacensību sarīkošanu, garšīgajām kafijas un tējas pauzēm.

 

Sacensību galvenais tiesnesis  Eduards Lihoveckis   

Vairā skat.fotogalerijā