Apceļojot Augšdaugavu

Augusta pēdējā nedēļā Sventes pagasta seniori un interešu grupas ”Pērlītes” dalībnieces bija aicinātas piedalīties ekskursijā pa Augšdaugavu. Ekskursijas galvenais mērķis bija Krāslavas apmeklēšana. Krāslava ir viena no skaistākajām un tūristu iecienītākajām Latgales pilsētām. Krāslavas nozīmīgākais kultūrvēstures un arhitektūras piemineklis ir grāfu Plāteru pils komplekss – 1791.gadā celtā kungu māja, ko paši krāslavieši lepni sauc par pili, saimniecības ēkas un baroka stila parks. Pastaigājoties pa Krāslavas pili un tās sakopto parku, bija iespēja iztēloties 18.gadsimta pils dzīvi. Parka teritorija aizņem aptuveni 22 ha, kurā ir ap 70 dažādu koku un krūmu sugu. Parkā ir atjaunota grota ar noslēpumaino “pazemes eju” un pils sargu – lauvu. Pils parka vidū vienā no 18.gs. celtajām  kompleksa ēkām  atrodas Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs. Muzeja mākslas krājumā glabājas dažādu mākslinieku darbi. Šeit ekskursanti apskatīja unikālo ekspozīciju „Pieci airi”, kura veidota kā 17m gara improvizēta laiva, jo Krāslavas pilsētas ģerbonis ir laiva ar pieciem airiem. Krāslava nav iedomājama arī bez bibliotēkas ēkas, ūdensdzirnavām un Romas katoļu baznīcas.

Ekskursijas laikā arī tika apmeklēts ar leģendām apvīts Karņicku kalns. No Karņicka kalna paveras visburvīgākais skats uz pilsētu. Ainaviska vieta, ar kuru saistās romantiska leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Josifu Karņicki.

Atpakaļceļā tika apmeklēts dabas parks “Stalkers”. Īpaši labiekārtotais atpūtas parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Te atrodas bērnu laukumi, āra grili, galdi, terases, lapenītes  utt. Meža parkā ir izveidoti unikāli celtniecības objekti cietokšņa veidā, skulptūras, puķu dobes.  Ekskursantiem bija dota iespēja atpūsties, kā arī aprunāties ar parka saimnieku Rihardu Eigimu un viņa suni. Ekskursanti pateicas Sventes pagasta pārvaldei par iespēju apceļot skaistās Latgales vietas.

Ekskursijas dalībniece Raisa Strode.