Adventes laiks Sventē

Svece, svecīte, nededz tik ātri,

Ļauj līdz galam izdomāt domu,

Ļauj līdz galam izdzīvot mūžu,

Parādi, svece, kāda tam krāsa,-

Tādā krāsā zied mīlestība.

D.Avotiņa.

Advente ir laiks, kad klusām gaidām Ziemassvētkus. Laiks, kad ikvienā sirsniņā iedegas cerība  un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Šo laiku veltām miera un līdzsvara meklējumiem sevī. Tas ir laiks, ko pavadīt mājās, kopā ar ģimeni.

Ik gadu Adventes laiks Sventē ir sācies ar Adventes koncertu un ciema egles iedegšanas svētkiem. Diemžēl šogad šie pasākumi izpalika, bet Ziemasssvētku gaismas tādēļ jau nav kļuvis  mazāk – šogad Sventes ciemā iededzinātas daudzas mazas eglītes, izgaismots Tautas nams un āra Adventes vainagā iedegta jau trešā svecīte. Adventes koncerta vietā darbdienu rītos, no plkst. 7.00 līdz 8.00, un pēcpusdienās, no plkst. 16.00 līdz 17.00, iepretim Tautas namam tiek atskaņotas Ziemassvētku melodijas – tas uzmundrinājumam un svētku sajūtas radīšanai, iedzīvotājiem ejot uz un no darba, jo  Ziemassvētku dziesmas spēks var skanēt dienām ilgi…

Katrs no mums ir pelnījis papildus laiku. To laiku, kura bērnībā bija daudz, bet tagad pastāvīgi trūkst.

Daudzos valda neziņa un satraukums. Izejot cauri Ziemassvētku skaņu alejai, ļaujieties mieram, kaut uz mirkli apstādiniet jau ierasto, bet nedabiski ātro dzīves ritmu. Ieraugiet, cik balts ir sniegs, atcerieties bērnību un beidzot saskaitiet visas zvaigznes.

Lai gaišs un mierpilns Adventes laiks!

Sventes TN vadītājs  Viktors Petaško