Sventes seniori tikās pasākumā “Saimniecītes”

11. oktobrī Sventes pagasta seniori tikās pasākumā “Saimniecītes”. Interešu grupas “Sventes pērlītes” dalībnieces sagatavoja izstādi “Rudens veltes”, kurā varēja apskatīt dāmu izdomu, veidojot kompozīcijas no rudens veltēm – ķirbjiem, kabačiem, patisoniem un āboliem.  Izstāde svētku dienā tika papildināta arī ar ķirbīšu “zelta zivtiņām” un citām kompozīcijām. Tāpat saimniecītes ierīkoja  degustāciju galdu, kurā tika piedāvāti dažādi rudens gardumi – ogas, ievārījumi, sēņu un kāpostu salāti ķirbju bļodiņās, pīrāgi. Sevišķi interesants našķis bija skābeņu ievārījums.

Visus svētku dalībniekus sveica, pateicās un laba novēlējumus teica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Sociāla dienesta vadītāja Anna Jegorova. Pasākumā uzstājās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra senioru vokālais ansamblis “Spadčina”,  vadītāja Jana Juzefoviča. Tika izdziedātas sirdij tuvas, romantiskas un sirsnīgas dziesmas. Seniori ļoti silti uzņēma muzikālo trio (saksofons, vijole, akordeons),  dziedošo un dejojošo Veltu Loci.

Skatuvi rotāja dārza sargi – putnu biedēkļi, kas bija gatavoti pagasta svētkiem, bet senioru svētkos vienam biedēklim apnika stāvēt uz vietas, tas atdzīvojās, pastaigājās, pat lasīja par sevi dzeju un dejoja.

Pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska uzrunāja visus klātesošos, novēlot veselību, izturību un atsaucību vienam pret otru. Pateicās izstādes dalībniekiem un  interešu grupas “Sventes pērlītes” dalībniecēm, pasniedzot suvenīrus. Pateicības un ziedi tika pasniegti arī brīnišķīgā koncerta dalībniekiem.

Visi pasākuma dalībnieki jautri pavadīja laiku, klausoties koncertu, dziedot un dejojot muzikālā trio pavadībā.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:
Viktors Petaško