Sventes pagasta svētki tika nosvinēti

Zelta rudenim sperot pirmos soļus dārzos, Sventes pagasta iedzīvotāji un ciemiņi sanāca kopā svinēt Sventes pagasta svētkus. 10.septembra rīts solīja saulainu laiku un visas iespējas ikvienam izbaudīt šo dienu. Daba savu solījumu turēja, par pārējo parūpējās svētku organizatori.

Pagasta svētki tika atklāti plkst.11 no rīta, kad pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska  un Sventes vidusskolas direktors Aleksandrs Sibircevs  uzrunāja visus klātesošos. Tika pacelts pagasta karogs un dots starts sportiskām aktivitātēm. Šogad sventieši sacentās šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, bumbas sitienos pa vārtiem, ģimenes stafetē un ģimenes volejbolā.

Šautriņu mešana

Vīrieši:

 1. Aleksandrs Sibircevs
 2. Staņislavs Pilacis
 3. Aldis Rokjāns

Sievietes:

 1. Ināra Kurilova
 2. Renāte Ļvova
 3. Inna Harlovska

Basketbola soda metieni:

Vīrieši:

 1. Aleksandrs Sibircevs
 2. Juris Motivāns
 3. Ilmārs Klaucāns

Sievietes:

 1. Marina Sokolova
 2. Iveta Rokjāne
 3. Valērija Sokolova

Sitieni pa vārtiem:

Vīrieši:

 1. Juris Motivāns
 2. Mihails Meinerts
 3. Dainis Maculevičs

Sievietes un bērni:

 1. Ilmārs Klaucāns
 2. Elvis Vasiļevskis
 3. Jelizaveta Putro

Ģimenes volejbols:

 1. Jevgeņijs Goloveckis, Veronika un Jelizaveta Putro
 2. Inga, Oksana un Raimonds Mukāni
 3. Kristers, Iveta un Aldis Rokjāni

Ģimenes stafete:

 1. Jevgeņijs Goloveckis, Jelizaveta un Olga Putro
 2. Inga, Oksana un Raimonds Mukāni
 3. Armands, Iveta un Aldis Rokjāni

Kamēr pagasta visjaunākie iedzīvotāji un ciemiņi no sirds darbojās radošajā darbnīcā “Augļu dārza noslēpumi”, izmantojot ābolu nospiedumu tehniku, ko vadīja Nellija Muižniece, un izmēģināja piepūšamo atrakciju elastīgumu, pārējie interesenti varēja apskatīt Alejas laukumā izvietoto fotoizstādi “Mans dārzs-mans lepnums”, atbilstoši svētku vadmotīvam. Starp izstādes baudītājiem bija arī kādi ļoti klusi un nopietni, kas neteica ne vārda, tik visus novēroja – tie bija Sventes Tautas nama interešu grupas “Sventes pērlītes” darinātie dārzu sargi jeb putnubiedēkļi.

Svaigā gaisā uzturoties, apetīte liek sev manīt. Svētku organizatori apzinājās, ka laimīgs cilvēks ir paēdis cilvēks, tāpēc neilgi pirms svētku koncerta pacienāja visus ar zāļu tēju un svaigi ceptu ābolu pīrāgu.

Svētku koncertā skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēja tautas deju ansamblis “Līksme”, vadītāja Aija Daugele, Daugavpils ukraiņu biedrības ansamblis “Mrija”,  un Sventes Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ezerzvani”, vadītāja Oksana Petaško. Koncerta laikā tika sumināti tie pagasta iedzīvotāji, kas ikdienā rūpējas par savu dārzu daiļumu. Kopā četrās nominācijās tika pasniegtas 20 dāvanu kartes un 26 pateicības. Visus klātesošos svētkos sveica arī Daugavpils novada priekšsēdētāja Janīna Jalinska,  novēlot veiksmīgu ražas novākšanas laiku, priecāties par sevis radīto skaistumu un būt lepniem par savu pagastu.

Svētku izskaņā ikviens varēja no sirds izdejoties groziņballē Sventes Tautas namā līdz pašam rītam.

Paldies par svētkiem ikvienam, kas deva savu artavu svētku organizēšanā. Pateicos par atbalstu Daugavpils Novada domei.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja   Sventes  TN vadītājs Viktors Petaško