SVENTES PAGASTA JAUNIEŠI DAUGAVPILS NOVADA JAUNIEŠU SALIDOJUMĀ – LEPNI BŪT LATVIJĀ!

Gadā, kad Latvija svin savu 100.jubileju, 4.-5.augustā atpūtas vietā “Višķezers” aizritēja 9. Daugavpils novada jaunatnes salidojums ar saukli “Lepns būt Latvijā!”. Šogad salidojumā piedalījās nebijis dalībnieku skaits – visi 19 pagasti.

Salidojuma atklāšanas ceremonijā jauniešus uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, kā arī Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms, novēlot komandām veiksmīgus startus un labu atpūtu. Atklāšanas laikā jaunieši arī sadalījās 19 jauktajās komandās, kurās arī startēja dažādās sporta disciplīnās. Jauniešiem bija jāizdomā arī savs komandas nosaukums, kur varēja radoši izpausties. Salidojumā radās tādas komandas kā Guči, Marinētie gurķīši, Skrējošās zīles, Errea, Dinamo Latgale un daudzas citas. Pēc atklāšanas runām, iepazīšanos ar tiesnešu komandu un komandu sadalīšanu, visi devās uz kopbildi un karoga pacelšanu, kuru šoreiz cēla iepriekšējā gada uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši.

Šogad īpaša uzmanība tika pievērsta sporta disciplīnu nosaukumu izvēlei, kā arī teritorija esošo objektu nosaukumiem. Tā jauniešu telšu pilsētiņa tika nosaukta par Snaudējiem (viensēta, Zemītes pag., Tkuma nov.,), devās vakariņās un brokastīs uz Šķīvišķiem (ciems, Ambeļu pag., Daugavpils nov.), dejoja Jautriņās (viensēta Codes pag., Bauskas nov.). Savukārt sporta disciplīnas jauniešiem sagādāja īpašu pārsteigumu, jo pēc nosaukuma nevarēja saprast noteikumus un principu. Sešu  disciplīnu rezultāti bija šādi:

Katram dalībniekam startējot jauktajās komandās bija iespēja atnest uzvaras punktus arī savam pagastam, kuru viņš pārstāvēja. Tā par pirmo vietu varēja iegūt 3 punktus, 2.vietu – 2 punktus un par 3.vietu 1 punktu.

Aktīvi pasportojot, jaunieši sāka gatavoties mājas darbu konkursam, kurā tika iekļauta telšu pilsētiņas rotāšana, kurai bija jāattēlo piederība Latvijai, kā arī vakara priekšnesumiem, kuru tēma šogad bija “Latviešu tautas pasakas jauniešu redzējumā”. Jauniešu komandu centienus cītīgi vērtēja žūrija – Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, Daugavpils novada domes Attīstība pārvaldes projektu koordinatore Juta Valaine un Naujenes jaunatnes un sporta centra jaunatnes lietu atbildīgā Santa Kļaviņa. Tā jaunieši mūsdienu skatījumā parādīja pasaku “Eža kažociņš”, “Ērkšķrozīte”, “Ozolzīlēna piedzīvojumi”, “Dullais Dauka” un daudzas citas pasakas. Pēc neatkarīgās žūrijas vērtējuma, labākie izrādījās Medumu pagasta jaunieši ar “Ozolzīlēna piedzīvojumiem”, 2.vietā ierindojās Līksnas pagasta jaunieši ar jauno uzņēmēju no pasakas “Dullais Dauka”, savukārt 3.vietas ieguvējs bija Višķu pagasta jauniešu “Sprīdītis”.  Vakars turpinājās deju ritmos līdz vēlai naktij kopā ar brīvprātīgo DJ Jānis Somu.

Otrajā dienā, aizritot sporta sacensību fināliem un garšīgo Graci Muesli degustācijai, tika paziņoti sporta disciplīnu un kopvērtējuma rezultāti, kas tika iegūti summējot sporta un mājas darbu konkursā iegūtos punktus. Tā salidojuma kopvērtējumā 3.vietu ieguva Kalupes pagasta jaunieši, 2.vietā ierindojās Sventes pagasta jaunieši, savukārt godalgoto 1.vietu pēc divu gadu pauzes atkal ieguva Vaboles pagasta jaunieši. Visi salidojuma dalībnieki saņēma piemiņas balvas – stilīgas saulesbrilles, kuras palīdzēja izgatavot uzņēmums Goodman Group, kopējo bildi, kā arī saldas dāvanas no Cannelle Bakery  un Dr.Oetker Latvia.

FOTOGALERIJA