Sventes pagasta jaunatne piedalījās Daugavpils novada jaunatnes salidojumā 2017

5. un 6. augustā atpūtas bāzē “Višķezers” notika visgaidītākais šī gada notikums jaunatnes dzīvē – Daugavpils novada jaunatnes salidojums 2017. Salidojums šogad tika veltīts tēmai “Attīsti sevi un savu novadu”. Pasākumā piedalījās 15 pagasti: Ambeļi, Demene, Dubna, Kalupe, Kalkūni, Naujene, Maļinova, Medumi, Laucese, Līksna, Svente, Skrudaliena, Saliena, Vecsaliena un Višķi.

Salidojuma programma bija spilgta un atraktīva, līdz ar to jauniešiem vajadzēja piepūlēties, lai tiktu pie balvām  un godalgotām vietām. Arī šogad tika izmantots jaukto komandu sadalījums, jo tas sekmē jauniešus darboties kopā un veidot komunikāciju savā starpā.

Visas komandas piedalījās mājas darbu prezentācijā. Komandām vajadzēja sagatavot priekšnesumu par tēmu “Mans pagasts 2117.gadā”. Mājas darbus vērtēja kompetenta un neatkarīga žūrija : Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, Daugavpils un Ilūkstes novada partnerības “Kaimiņi” koordinatore Inga Krekele un orientēšanas kluba “Stiga” valdes locekle Anastasija Smoļakova.

Mājas darbu konkursa uzvarētāji:

1.vieta – Višķu pagasts

2.vieta- Naujenes pagasts

3.vieta – Demenes pagasts.

Visām komandām vajadzēja prezentēt arī savu telšu pilsētiņu, par ko komandas varēja iegūt papildus punktus kopvērtējumā.  1 vietu šajā konkursā ieguva Līksnas pagasta jaunatne, 2.vietā ir Medumu pagasts, 3. vietā –Demenes pagasts.

Vakara gaitā jauniešus sagaidīja diskotēka, dažādas aktivitātes un laba atpūta draugu lokā.

Svētdiena arī bija tikpat spraiga un aktīva. Jauniešus sagaidīja sporta disciplīnu fināli un aizraujošs priekšnesums no suņu audzētavas “Hofzumberg” un viņu draugiem.

Salidojuma kulmināciju – apbalvošanas ceremoniju, gaidīja visas komandas. Visi dalībnieki saņēma piemiņas balvas.

Kopvērtējumā III vietu ieguva Naujenes pagasta komanda, II vieta ir Demenes pagasta jauniešiem.  Salidojuma uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši!

FOTOGALERIJA

Olesja Ņikitina
Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste