Sventes čempionāts 64 lauciņu dambretē

15.oktobrī Sventes pagasta  Tautas namā  notika Sventes pagasta atklātais individuālais  čempionāts    64 lauciņu  dambretē, kurā  piedalījās  27  dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Jēkabpils, Viļāniem , ka  arī viesi no Lietuvas  Utenas, Antažave  un Zarasu pilsētām. Atklāšanas parādē  dalībniekus  sveica Sventes pagasta  pārvaldes vadītāja Brigita  Vasiļevska . Novada un Sventes pagasta  dambretes sekcijas vadītājs un vietējais  dzejnieks  Tadeušs Turonoks nolasīja  čempionāta dalībniekiem  veltītu dzejoli.

Visi dalībnieki sacentās  vienā  grupā un uzvarētājus pa  grupām noskaidroja  pēc  izcīnītajiem  punktiem  kopējā konkurencē .  Pēc nospēlētajām 9  spēļu kārtām pirmo vietu  vīriešiem  piemiņas kausu un zelta godalgu ar  8,5 punktiem izcīnīja dambretes sporta  meistars no  Jēkabpils Velerjans Vizulis . Otrajā un  trešajā  vietā Lietuvas  dambretes  meistari Edmundas Starkus no Utenas ar 7,5 punktiem un  Valentinas Lašas ar 6,5 punktiem no Zarasiem . Dāmu konkurencē  1. vietu ar 5 punktiem  un piemiņas kausu izcīnīja Lija Bogdanova  no Sventes komandas , otrajā  vietā Ligita Malahovska no Viļāniem  un trešajā  vietā Onute Pikauskiene  no Zarasiem .

Jauniešu konkurencē zelta  medaļu izcīnīja  Leonīds Murevičs  ar 4,5 punktiem  no Daugavpils , otrajā  vietā Valentins Meinerts no  Sventes  un trešajā  vietā  Aigars Ščeglovs no Daugavpils.  Jaunietēm zelta medaļu izcīnīja Neļa Malahovska ar 5 punktiem no Viļāniem , kas  visu  dalībnieku konkurencē ierindojās augstajā 12 vietā . Otrajā  vietā  jaunietēm viņas māsa Jūlija Malahovska . Uzvarētājiem  kausus, medaļas un  balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasilevska un novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks .

Dalībnieki pateicās organizatoriem  par lielisku sacensību sarīkošanu , skaisto  noformēto rudens veltes  ( augļu un  dārzeņu)  izstādi, garšīgajām kafijas un  tējas pauzēm.