Sporta un deju diena pulcināja 11 kolektīvus

Pa baltiem sniega pēļiem, pa tuviem un tāliem ceļiem brienot, skrienot un braucot, 14. janvāra rītā Sventē ieradās 11 kolektīvi, lai piedalītos Daugavpils apriņķa tautas deju kolektīvu sporta un deju dienā “Ziemas prieki 2017”. Ziemas sadanča dalībniekus Sventes vidusskolā uzrunāja Daugavpils  novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un  Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, novēlot dalībniekiem sportisku garu un raitu dejas soli.

Savu apsveikumu pasākuma dalībnieku uzmundrinājumam bija sagatavojuši Sventes Tautas nama jaunākie dejotāji “Saulstariņi”, iepriecinot dalībniekus ar jautru plaukstiņpolku. Izskanot sacensību galvenā tiesneša Jāņa Petrovska komandai, dalībnieki steidzās piedalīties 7 sportiskās aktivitātēs.

Vakarā Sventes vidusskolas sporta zālē pulcējās pagasta iedzīvotāji un ciemiņi, kas bija ieradušies baudīt tautas dejas mākslu pasākuma noslēguma koncertā. Skatītāji ar prieku vēroja krāšņos deju rakstus un pateicās dejotājiem ar skaļiem aplausiem.

Pēc koncerta pasākuma dalībnieki pulcējās Sventes Tautas namā. Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne  pasniedza Pateicības visiem tautas deju kolektīviem un to vadītājiem. Sacensību galvenais treneris J. Petrovskis un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja B. Vasiļevska sveica sporta veidu uzvarētājus. Kopvērtējumā 3. vietu ieguva Ilūkstes jauniešu deju kolektīvs “Ance”, 2. vietu – Ilūkstes jauniešu deju kolektīvs „Labrīt” un 1.vietu –  Sventes TN vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ezerzvani”.

Sporta un deju diena “Ziemas prieki 2017” noslēdzās, skanot diskotēkas ritmiem.

Pateicamies par atbalstu Daugavpils novada domei, Sventes pagasta pārvaldei, Sventes vidusskolas direktoram Aleksandram Sibircevam un Daugavpils apriņķa tautas deju kolektīvu virsvadītājai Aijai Daugelei par lieliski organizēto pasākumu.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:
Viktors Petaško