Izšķirošā Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēle

26.novembrī tika aizvadīta šīs sezonas pēdējā Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēlē, kas norisinājās pie iepriekšējās spēles uzvarētājiem – Demenes pagasta jauniešiem. Spēlē piedalījās jauniešu komandas no Ambeļiem, Demenes, Laucesas, Salienas, Sventes, Skrudalienas, Kalkūnes, Līksnas, Medumiem, Višķiem, Tabores, Maļinovas, Kalupes, Naujenes un Biķerniekiem. Par labu tradīciju jau ir kļuvusi pagastu jaunatnes lietu atbildīgo komandas izveide, kuras iegūto punktu skaits tomēr neiet kopvērtējumā.

Šoreiz jautājumi tika veltīti 2016.gada spilgtākajiem notikumiem gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Jauniešiem pirms spēles vajadzēja cītīgi šķirstīt ziņu portālus, atcerēties visus jauninājumus, kas šogad ietekmēja lielu daļu pasaules. Tēmas skāra gan politiku, gan kultūru, gan tehnoloģijas. Spēle notika četrās tūrēs – Iesildīšanās, Savelc galus, kur bija jāsaliek pareizā secībā vasaras paraolimpisko spēļu medaļu ieguvējus augošā secībā, Burtu rēbuss, kur jauniešiem bija jāuzmin Latvijas pilsētas, kā arī Mēdiju tūre, kurā bija jāpārzina 2016 gada jaunumus mūzikas un kino pasaulē.

Pēc spraigas cīņas trešajā vietā ierindojās Salienas pagasta jauniešu komanda, otro vietu ieguva Demenes pagasta jaunieši, savukārt par spēles uzvarētājiem kļuva jauniešu komanda no Naujenes pagasta.

2017.gada 13.janvārī Daugavpils novada jauniešu gada noslēguma pasākuma ietvaros tiks apbalvoti Intelektuālo spēļu 2016.gada čempioni.

Paldies Demenes pagasta jaunatnes lietu atbildīgajai Viktorijai Ķiseļovai un jauniešiem par palīdzību spēles organizēšanā, kā arī visām komandām par aktīvu dalību pasākumā.

Milāna Loča
Jaunatnes lietu projektu koordinatore