Individuālā kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē

19.  martā  Sventes pagasta  Tautas namā  notika Daugavpils novada  8 tradicionālā komandu – individuālā  kausa izcīņa  64 lauciņu  dambretē, kurā  piedalījās  8 komandu   32  dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas ,Jēkabpils ,  ka  arī viesi no Lietuvas  Anikščai ,Antažave , Utenas  un Zarasu pilsētām . Atklāšanas  parādē  dalībniekus  sveica  Sventes pagasta  pārvaldes vadītāja Brigita Vasilevska un novada  Sporta nodaļas vadītājs  Edgars  Miglāns .

Visi dalībnieki sacentās  vienā  grupā un uzvarētājus vīriešiem un  dāmām   noteica pēc  izcīnītajiem punktiem  kopējā konkurencē .  Pēc nospēlētajām 9  spēļu kārtām pirmo vietu  vīriešiem un piemiņas kausu  ar  7,5 punktiem izcīnīja  Aukštaitijas komandas pārstāvis starptrautiskās  klases  dambretes meistars  Valdas Veršulis. Otro  vietu ar  7 punktiem izcīnīja  dambretes  meistars no Jēkabpils  Valerians Vizulis  un trešajā  vietā ar 6,5 punktiem dambretes meistars  Vitālijs  Kravcovs no  Sventes pagasta komandas.

Dāmu konkurencē  1. vietu ar 5 punktiem  un piemiņas kausu izcīnīja Višķu pagasta dambretiste Lija Bogdanova   . Otro  vietu   ar 4,5 punktiem  izcīnīja   Vija Priedniece no Jēkabpils un trešajā  vietā ar 4,5  punktiem  StaseVidrickiene no  Aukštaitijas komandas.

Komandu  kausa  izcīņas uzvarētāju noteica  pēc komandas  3  vīriešu un 1 dāmas izcīnīto  punktu  summas . Apkopojot  komandu  rezultātus , 8 komandu konkurencē ar izcīnītajiem  23 punktiem ,  Daugavpils  novada  lielo  piemiņas  kausu , zelta  medaļas un   Lieldienu  balvas     izcīnīja Aukštaitijas izlases komanda , kuras sastāvā  startēja Valdas Veršulis ,Edmundas  Starkus , Jonas Eskys un  Stase Vidrickiene . Otro  vietu un piemiņas  kausu  ar izcīnītajiem 22,5 punktiem izcīnīja  sacensību  saimnieki Daugavpils novada  Sventes pagasta komandas  dambretisti : Tadeušs Turonoks , Vitālijs  Kravcovs , Nikolajs Konstantinovs un Lija Bogdanova . Jēkabpils  pilsētas un Zarasu  rajona  komandām bija  vienāds  izcīnīto  punktu  skaits  pa  21  ,  bet  saskaņā  ar nolikumu , komandām  pie vienāda  punktu  skaita uzvarētāju  nosaka pēc komandas labāka  vīrieša augstāk izcīnītās  vietas  un   piemiņas  kausu ,  bronzas  medaļas  un  balvas  par  izcīnīto 3. vietu pasniedza  Jēkabpils   dambretistiem.

Uzvarētājiem  kausus , medaļas un  balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasilevska un novada  Sporta nodaļas vadītājs Edgars  Miglāns .

Dalībnieki pateicās sacensību  sponsoriem  SIA  „EKO  PAIPALAS „ par  Lieldienu   balvām un  organizatoriem  par  sacensību sarīkošanu , garšīgajām kafijas un  tējas pauzēm .