Daugavpils novada jaunieši ir lepni būt novadā

No 27.-28.augustam atpūtas vietā “Višķezers” norisinājās septītais Daugavpils novada jaunatnes salidojums ar saukli “Lepns būt novadā!”. Kopumā pasākumā piedalījās 15 Daugavpils novada pagasti, kā arī viesi no Rēzeknes novada, Feimaņu pagasts, kopskaitā tie ir vairāk nekā 130 salidojuma dalībnieki.

Jau no paša rīta laika apstākļi bija iepriecinoši un salidojuma dalībnieki sāka ieraksties, lai iekārtotu telšu pilsētiņu, kas bija ar nosaukumu “Novaja Dzerevņa” (Nīcgales pag.). Jaunatnes salidojums 2016 tika veltīts Daugavpils novada izzināšanai, tāpēc dažādi aktivitāšu punkti tika nosaukti par godu interesantākajiem Daugavpils novada vietvārdiem. Tā uz pasākuma teritorijas tapa tādi punkti kā BOMbizi (Diskotēkas telts, Višķu pag.), Šafranova (Virtuve, Vecsalienas pag.), Vipolzovka (Medpunkts, Biķernieku pag.). Jau reģistrācijas teltī tika lemts dalībnieku liktenis par to, kurā komandā viņi startēs, jo sporta spēles notika jauktās komandās, kas deva iespēju jauniešiem doties mājup ar vismaz 5 jauniem draugiem.

Pasākuma atklāšanā ar savu uzrunu sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, kas pauda savu pozitīvo attieksmi pret jau tradicionālo pasākumu, kas katru gadu spēj pulcēt tik kuplu pasākuma dalībnieku pulku. Tālāk sekoja liktenīgā iepazīšanās ar jaunajiem komandas biedriem, kā arī komandas nosaukuma izdomāšana. Jaunieši vienmēr atšķiras ar savu izdomu, tāpēc salidojumā bija tādas komandas kā – Koma, Taifūns, Mēs vēl domājam, Pranoza zanoza, Fiksiki, Bumba, Mēs esam Luntiki, Pelmeņi, Saulītes, VAV VAV, Horošaja sekta, Dušmāņāķi, Maša i Medved, Starptautiskie, Nav ieradušies un Ej ti!. Ar skaļiem aplausiem tika pacelts jaunais DNJ karogs, kas tapa pateicoties tipogrāfijai Alitana, un cīņa varēja sākties.

Kopumā jaunieši startēja sešās sporta disciplīnās: Kauja par Kļockām, Ēģiptes Mameluki, Kucinu trase, Ģeniālais aplauziens no Krivošejevas, Aščuku Baraviki un Parīzes Ribaki. Tāpat kā punktu nosaukumi, arī sporta spēles tika nosauktas par godu Daugavpils novada interesantākajiem vietvārdiem.

Ēģiptes Mameluki:

1. vieta – Dušmāņāķi

2. vieta – Bumba

3. vieta – Pronoza zanoza

Kucinu trase:

1. vieta – Bumba

2. vieta – Fiksiki

3. vieta – Horošaja sekta

Ģeniālais aplauziens no Krivošejevas:

1. vieta – Dušmāņāķi

2. vieta – Pronoza zanoza

3. vieta – Pelmeņi

Kauja par Kļockām:

1. vieta – Starptautiskie

2. vieta – Dušmāņāķi

3. vieta – Fiksiki

Parīzes Ribaki:

1. vieta – Starptautiskie

2. vieta – Bumba

3. vieta – VAV VAV

Vakara priekšnesumos, kur katrs pagasts demonstrēja kādu leģendu vai reālu notikumu par pagasta rašanos triumfēja Sventes pagasts, kas apbūra žūriju ar mini Egļu kalna skatu torni, otrajā vietā ierindojās Višķu pagasts, bet trešajā vietā Naujenes pagasta jaunieši. Viena no sporta aktivitātēm,Aščuku Baraviki, deva iespēju jauniešiem palīdzēt savam jaunatnes lietu atbildīgajam iegūt skatītāju simpātiju, kura balsošanas rezultātā tika piešķirta Viktoram Andruškevičam (Naujenes pagasts). Taču kopvērtējumā 3.vietu ieņēma Sventes pagasts, 2.vietā palika Skrudalienas pagasts, bet uzvaru izcīnīja Naujenes pagasta jauniešu komanda, kas savā īpašumā saņēma ne tikai kausu, bet arī ceļojošo karogu.

Pasākuma organizatori pateicas atpūtas vietai “Višķezers” par sirsnīgo uzņemšanu, Višķu pagasta pārvaldei par tehnisko nodrošinājumu, Tatjanai Dmitrijevai par medicīnisko palīdzību, ka arī pasākuma atbalstītājiem Daugavpils teātris, ABBA present, Instalime, ALITANA, Yoggy, Escape Room Daugavpils, Smukcepures, Bbankas krājkases par dāvanām.

FOTOGALERIJA

Santa Matisāne
Jaunatnes lietu speciāliste