Sventes pagasts Daugavpils novada dienās

Septembris Daugavpils novadam ir svētku mēnesis, kad tiek svinēta ražas novākšana un lauku ļaudis priecājas par rudens bagātajām veltēm, ko tradicionālajās Daugavpils novada dienās var piedāvāt pilsētniekiem un viesiem. Daugavpils novada dienas šogad noritēja devīto gadu pēc kārtas.

Naujenes pūtēju orķestrim skanot, ar svinīgo gājienu “Pagasti ienāk pilsētā!” tika atklātas Daugavpils novada dienas, kurā savu piederību apliecināja novada domes vadība, pašvaldības iestāžu darbinieki un novada iedzīvotāji. Gājienu kuplināja arī goda viesi – Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Daugavpils pilsētas un Latgales Plānošanas reģiona vadība, Baltkrievijas un Krievijas ģenerālkonsuli Daugavpilī, Latvijas ģenerālkonsuls Vitebskā, kā arī novada sadarbības pašvaldības – Lietuvas Zarasu rajons, Baltkrievijas Glubokojas, Šarkovščinas un Braslavas rajoni.

Uzrunājot viesus, Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska īpaši pateicās visiem lauku ļaudīm, kuri, par spīti vasaras sausumam, šogad ir cītīgi strādājuši, lai rudenī būtu gandarījums par paveikto.

Ražotāju un amatnieku gadatirgū vietējie ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem piedāvāja daudzveidīgu produkciju.

Tie, kas ar savu pirkumu atbalstīja vietējos tirgotājus, vēlāk tika laipni sagaidīti Lauku gardumu ielā, kur pagastu saimnieces piedāvāja nobaudīt dažādus Latgalei raksturīgos ēdienus.  Sventes pagasta pārstāvji cienāja ar burkānu pīrāgu un piparmētru rēju.

Pēc pašu iniciatīvas, Lauku gardumu ielā piedalījās arī biedrības “Sventes pērle” vadītājs Jurijs Gridasovs ar kundzi, vēloties pilsētniekus pacienāt ar garšīgu zivju zupu.  “Zupa top pēc pārbaudītas un gadiem izstrādātas receptes. Galvenais, protams, ir zivis, kuras Sventes ezerā ir ļoti labas kvalitātes. Arī zaļumi ir no sava sakņu dārza. Klāt ir jāpieliek arī neliela burvestība un, protams, labs garastāvoklis,” recepti atklāja saimniece Irina Line. “Mēs dzīvojam pie Sventes ezera, kas ir mūsu pagasta brends. Es ar vīru bieži piedalāmies svētkos, kur cienājam ar šo zupu. Līdz šim visi vienmēr ir bijuši laimīgi un paēduši. Nākamgad plānojam vest divus katlus, jo ar vienu katlu jau ir par maz.”

Sventes zupas īpašo garšu veidoja arī pievienotais repsis – tā ir reta lašveidīgā zivju suga, kas sastopama Sventes ezerā. “Ļoti garšīga sarkanā zivtiņa, kuru ir grūti noķert, jo tā dzīvo 15-30 metru dziļumā,” paskaidro Irina.

Pasākums noslēdzās ar svētku īpašā viesa Normunda Rutuļa koncertu.